Back
32006 X SKF
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SKF |
| Type | tapered roller bearing |
| Bore diameter | 30 mm |
| Outside diameter | 55 mm |
| Overall width - T (mm) | 17 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Manufacturer code | 32006 X |
| Basic dynamic load rating | 43,9 kN |
| Basic static load rating | 44 kN |
| Weight (Kg) | 0,17 |
| Manufacturer | SKF |
Product Description
32006 X SKF - TOP quality single row tapered roller bearing, dimensions 30x55x17 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


