Back
5204 SC LLD/2AS NTN
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 20 mm |
| Outside diameter | 47 mm |
| Width - B (mm) | 20,6 mm |
| Sealing | LLD - seal on both sides |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 5204SCLLD/2AS |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,16 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
5204SCLLD/2AS NTN - TOP quality double row angular contact ball bearing, seals on both sides, dimensions 20x47x20,6 mm.
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


