Back
5307 EE G15 SNR
angular contact ball bearing 5307 EE G15 SNR
double row angular contact ball bearing with inner cylindrical bore, seals on both sides, dimensions 35x80x34,9 mm, high-quality SNR product
In stock (4 pcs)
Price without VAT
1 178,00 Kč
Price
1 425,38 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10210375
3413520105822
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 35 mm |
| Outside diameter | 80 mm |
| Width - B (mm) | 34,9 mm |
| Sealing | EE - oboustranné pryží |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 5307EEG15 |
| Basic dynamic load rating | 50,2 kN |
| Basic static load rating | 34,6 kN |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,748 |
| Manufacturer | SNR |
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


