Back
6202 NR ZZ SNR
deep groove ball bearing 6202 NR ZZ SNR
single row deep groove ball bearing with inner cylindrical bore, shields on both sides, dimensions 15x35x11 mm, high-quality SNR product
In stock (1 pcs)
Price without VAT
110,00 Kč
Price
133,10 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10070678
3413520701451
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 15 mm |
| Outside diameter | 35 mm |
| Width - B (mm) | 11 mm |
| Sealing | ZZ - shield on both sides |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 6202NRZZ |
| Basic dynamic load rating | 7,7 kN |
| Basic static load rating | 3,75 kN |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,046 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


