Back
6203 EE C4 SNR
deep groove ball bearing 6203 EE C4 SNR
single row deep groove ball bearing with inner cylindrical bore, seals on both sides, dimensions 17x40x12 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Price without VAT
120,00 Kč
Price
145,20 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10075437
3413520892500
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 17 mm |
| Outside diameter | 40 mm |
| Width - B (mm) | 12 mm |
| Sealing | EE - oboustranné pryží |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C4 |
| Manufacturer code | 6203EEC4 |
| Basic dynamic load rating | 9,4 kN |
| Basic static load rating | 4,75 kN |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,07 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


