K 15X21X15 NTN
needle roller and cage assembly K 15X21X15 NTN
needle roller and cage assembly, dimensions 15x21x15 mm, TOP quality NTN
On request
On Demand
Type needle roller bearing
Bore diameter 15 mm
Outside diameter 21 mm
Width - U (mm) 15 mm
Sealing Without
Bore type cylindrical
Manufacturer code K15X21X15
Basic dynamic load rating 11,9 kN
Basic static load rating 12,5 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 120 °C
Product Description
K15X21X15 NTN - TOP quality needle roller and cage assembly, dimensions 15x21x15 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
K 15X21X15 NTN needle roller and cage assembly
Code: 10676026
Availability: On request Delivery Date: On Demand
6006 C3 NTN deep groove ball bearing
Code: 10074931
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 30x55x13 mm, TOP quality NTN
1210 EKTN9 SKF self-aligning ball bearing
double row self-aligning ball bearing with tapered bore, dimensions 50x90x20 mm, TOP quality SKF
NK 28/30 RCT NTN needle roller bearing
needle roller bearing, open (without seals and shields), dimensions 28x37x30 mm, TOP quality NTN
Availability: In stock (2 pcs) Delivery Date: Tomorrow
629 SKF deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 9x26x8 mm, TOP quality SKF
Availability: In stock (6 pcs) Delivery Date: Tomorrow
22311 EA W33 C3 SNR spherical roller bearing
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 55x120x43 mm, high-quality SNR product
Availability: In stock (4 pcs) Delivery Date: Tomorrow
6032 SKF deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 160x240x38 mm, TOP quality SKF
Radial shaft seal 36x62x10 G/WA NBR
radial shaft seal without dust lip, NBR material
Availability: In stock (12 pcs) Delivery Date: Tomorrow
V-Belt 9.5x1413 La (1400 Lw) – XPZ – Goodyear
Raw edge V-belt, XPZ profile, width = 9,7 mm, outside length La = 1413 mm, pitch length Lw = 1400 mm, manufacturer Goodyear
23032 EM W33 SNR spherical roller bearing
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 160x240x60 mm, high-quality SNR product
6410 NTN deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 50x130x31 mm, TOP quality NTN
16006 NTN deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 30x55x9 mm, TOP quality NTN
FY 511 M SKF bearing housing
square flanged housing for insert bearings, cast iron, TOP quality SKF
Availability: In stock (5 pcs) Delivery Date: Tomorrow
23220 EM W33 SNR spherical roller bearing
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 100x180x60,3 mm, high-quality SNR product
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 110x140x16 mm, TOP quality NTN
6005 CM NTN deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 25x47x12 mm, TOP quality NTN
Radial shaft seal 25x36x7 GP Viton/VIAS
simering / single-edged rotary shaft seal ring with dust lip, made of VITON material
Availability: In stock (3 pcs) Delivery Date: Tomorrow
Radial shaft seal 25x40x6 GP Viton/VIAS
Radial shaft seal 45x60x10 GP Viton/VIAS
6409 C3 NTN deep groove ball bearing
single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 45x120x29 mm, TOP quality NTN