K 18X22X17 NTN
needle roller and cage assembly K 18X22X17 NTN
needle roller and cage assembly, dimensions 18x22x17 mm, TOP quality NTN
In stock (5 pcs)
Product Parameters
Attribute Value
Manufacturer / Brand NTN
Type needle roller bearing
Bore diameter 18 mm
Outside diameter 22 mm
Width - U (mm) 17 mm
Sealing Without
Bore type cylindrical
Manufacturer code K18X22X17
Basic dynamic load rating 11,7 kN
Basic static load rating 17 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 120 °C
Weight (Kg) 0,02
Manufacturer NTN
Details on the manufacturer's website
WAFAREX, s.r.o. - loz-jehl-k-xxxx-klec.svg
Product Description
K18X22X17 NTN - TOP quality needle roller and cage assembly, dimensions 18x22x17 mm.
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
  • +rychlost
R
Roman F.
100%
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
Last viewed
K 18X22X17 NTN needle roller and cage assembly
Code: 10062509