K 30X35X20 S NTN
needle roller and cage assembly K 30X35X20 S NTN
needle roller and cage assembly, dimensions 30x35x20 mm, TOP quality NTN
In stock (5 pcs)
Product Parameters
Attribute Value
Manufacturer / Brand NTN
Type needle roller bearing
Bore diameter 30 mm
Outside diameter 35 mm
Width - U (mm) 20 mm
Sealing Without
Bore type cylindrical
Manufacturer code K30X35X20S
Basic dynamic load rating 21,6 kN
Basic static load rating 37,5 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 120 °C
Weight (Kg) 0,03
Manufacturer NTN
Details on the manufacturer's website
WAFAREX, s.r.o. - loz-jehl-k-xxxx-klec.svg
Product Description
K30X35X20S NTN - TOP quality needle roller and cage assembly, dimensions 30x35x20 mm.
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
  • +rychlost
R
Roman F.
100%
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
Last viewed
K 30X35X20 S NTN needle roller and cage assembly
Code: 10062642