Back
NK 30/20 R NTN
needle roller bearing NK 30/20 R NTN
single row needle roller bearing with machined rings, without inner ring, open (without seals and shields), dimensions 30x40x20 mm, TOP quality NTN
In stock (2 pcs)
Price without VAT
178,00 Kč
Price
215,38 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10674596
4547359128284
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | needle roller bearing |
| Bore diameter | 30 mm |
| Outside diameter | 40 mm |
| Width - C (mm) | 20 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | NK30/20R |
| Basic dynamic load rating | 22,1 kN |
| Basic static load rating | 34 kN |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,07 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
NK30/20R NTN - TOP quality single row needle roller bearing with machined rings, without inner ring, open (without seals and shields), dimensions 30x40x20 mm.
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


