Back
22218 EM W33 NTN
spherical roller bearing 22218 EM W33 NTN
double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 90x160x40 mm, TOP quality NTN
In stock (1 pcs)
Price without VAT
3 380,00 Kč
Price
4 089,80 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051637
3413521061905
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 90 mm |
| Outside diameter | 160 mm |
| Width - B (mm) | 40 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 22218EMW33 |
| Basic dynamic load rating | 384 kN |
| Basic static load rating | 398 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 3,45 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
22218EMW33 NTN - TOP quality double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 90x160x40 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


