Back
22220 EA K W33 NTN
spherical roller bearing 22220 EA K W33 NTN
double row spherical roller bearing with tapered bore, open (without seals and shields), dimensions 100x180x46 mm, TOP quality NTN
In stock (4 pcs)
Price without VAT
2 932,00 Kč
Price
3 547,72 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051162
3413521061820
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 100 mm |
| Outside diameter | 180 mm |
| Width - B (mm) | 46 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | tapered |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 22220EAKW33 |
| Basic dynamic load rating | 472 kN |
| Basic static load rating | 495 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 4,84 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
22220EAKW33 NTN - TOP quality double row spherical roller bearing with tapered bore, open (without seals and shields), dimensions 100x180x46 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


