Back
22222 EA W33 NTN
spherical roller bearing 22222 EA W33 NTN
double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 110x200x53 mm, TOP quality NTN
In stock (1 pcs)
Price without VAT
4 006,00 Kč
Price
4 847,26 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051656
3413521061714
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 110 mm |
| Outside diameter | 200 mm |
| Width - B (mm) | 53 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 22222EAW33 |
| Basic dynamic load rating | 602 kN |
| Basic static load rating | 643 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 7,2 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
22222EAW33 NTN - TOP quality double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 110x200x53 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


