Back
23024 EA W33 NTN
spherical roller bearing 23024 EA W33 NTN
double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 120x180x46 mm, TOP quality NTN
In stock (4 pcs)
Price without VAT
3 994,00 Kč
Price
4 832,74 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051245
3413521059742
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 120 mm |
| Outside diameter | 180 mm |
| Width - B (mm) | 46 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 23024EAW33 |
| Basic dynamic load rating | 446 kN |
| Basic static load rating | 577 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 4,02 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
23024EAW33 NTN - TOP quality double row spherical roller bearing with cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 120x180x46 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


