Back
BS2-2212-2RS/VT143 SKF
spherical roller bearing BS2-2212-2RS/VT143 SKF
double row spherical roller bearing with cylindrical bore, seals on both sides, dimensions 60x110x34 mm, TOP quality SKF
In stock (6 pcs)
Price without VAT
2 617,00 Kč
Price
3 166,57 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
17109738
7316576193064
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SKF |
| Bore diameter | 60 mm |
| Outside diameter | 110 mm |
| Width - B (mm) | 34 mm |
| Sealing | 2RS - seal on both sides |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | BS2-2212-2RS/VT143 |
| Basic dynamic load rating | 159 kN |
| Basic static load rating | 166 kN |
| Weight (Kg) | 1,31 |
| Manufacturer | SKF |
Product Description
BS2-2212-2RS/VT143 SKF - TOP quality double row spherical roller bearing with cylindrical bore, seals on both sides, dimensions 60x110x34 mm.
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


