Back
22209 EA W33ZZ C3 SNR
spherical roller bearing 22209 EA W33ZZ C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, shields on both sides, dimensions 45x85x23 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Price without VAT
1 321,00 Kč
Price
1 598,41 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051561
3413521873577
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 45 mm |
| Outside diameter | 85 mm |
| Width - B (mm) | 23 mm |
| Sealing | ZZ - shield on both sides |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22209EAW33ZZC3 |
| Basic dynamic load rating | 121 kN |
| Basic static load rating | 113 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 0,602 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


