Back
22210 EM W33 C3 SNR
spherical roller bearing 22210 EM W33 C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 50x90x23 mm, high-quality SNR product
In stock (9 pcs)
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 50 mm |
| Outside diameter | 90 mm |
| Width - B (mm) | 23 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22210EMW33C3 |
| Basic dynamic load rating | 125 kN |
| Basic static load rating | 117 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 0,64 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


