Back
22317 EAK W33 C3 SNR
spherical roller bearing 22317 EAK W33 C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner tapered bore, open (without seals and shields), dimensions 85x180x60 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Price without VAT
4 704,00 Kč
Price
5 691,84 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10050460
3413520271459
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 85 mm |
| Outside diameter | 180 mm |
| Width - B (mm) | 60 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | tapered |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22317EAKW33C3 |
| Basic dynamic load rating | 599 kN |
| Basic static load rating | 604 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 7,06 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


