Back
29412 E SKF
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SKF |
| Type | spherical roller thrust bearing |
| Bore diameter | 60 mm |
| Outside diameter | 130 mm |
| Height - H (mm) | 42 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Manufacturer code | 29412 E |
| Basic dynamic load rating | 390 kN |
| Basic static load rating | 915 kN |
| Weight (Kg) | 2,57 |
| Manufacturer | SKF |
Product Description
29412 E SKF - TOP quality spherical roller thrust bearing, dimensions 60x130x42 mm.
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


