NATR 17 LL/3AS NTN
support roller cam NATR 17 LL/3AS NTN
support roller cam, seals on both sides, dimensions 17x40x21 mm, TOP quality NTN
In stock (> 50 pcs)
Product Parameters
Attribute Value
Manufacturer / Brand NTN
Type rolling cam
Bore diameter 17 mm
Outside diameter 40 mm
Width - B (mm) 21 mm
Sealing LL - seal on both sides
Bore type cylindrical
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATR17LL/3AS
Basic dynamic load rating 14 kN
Basic static load rating 22,8 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 100 °C
Weight (Kg) 0,15
Manufacturer NTN
Details on the manufacturer's website
Product Description
NATR17LL/3AS NTN - TOP quality support roller cam, seals on both sides, dimensions 17x40x21 mm.
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
  • +rychlost
R
Roman F.
100%
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATR 17 LL/3AS NTN support roller cam
Code: 10674425