NATR 20 XLL/3AS NTN
support roller cam NATR 20 XLL/3AS NTN
support roller cam, seals on both sides, dimensions 20x47x25 mm, TOP quality NTN
In stock (6 pcs)
Type rolling cam
Bore diameter 20 mm
Outside diameter 47 mm
Width - B (mm) 25 mm
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATR20XLL/3AS
Basic dynamic load rating 20,7 kN
Basic static load rating 33,5 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 100 °C
Weight (Kg) 0,25
Manufacturer NTN
Product Description
NATR20XLL/3AS NTN - TOP quality support roller cam, seals on both sides, dimensions 20x47x25 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATR 20 XLL/3AS NTN support roller cam
Code: 10910029