NATR 25 LL/3AS NTN
support roller cam NATR 25 LL/3AS NTN
support roller cam, seals on both sides, dimensions 25x52x25 mm, TOP quality NTN
In stock (> 50 pcs)
Type rolling cam
Bore diameter 25 mm
Outside diameter 52 mm
Width - B (mm) 25 mm
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATR25LL/3AS
Basic dynamic load rating 22,8 kN
Basic static load rating 40,5 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 100 °C
Weight (Kg) 0,29
Product Description
NATR25LL/3AS NTN - TOP quality support roller cam, seals on both sides, dimensions 25x52x25 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATR 25 LL/3AS NTN support roller cam
Code: 10674429
Availability: In stock (> 50 pcs) Delivery Date: 18.05.2026
FYWK 25 YTH SKF bearing unit
Code: 10161229
flanged bearing unit, TOP quality SKF
Availability: On request Delivery Date: On Demand
Radial shaft seal 19x44x7 GP/WAS NBR
radial shaft seal with dust lip, NBR material
Availability: In stock (2 pcs) Delivery Date: 18.05.2026
Radial shaft seal 40x50x4 GP/WAS NBR
Availability: In stock (8 pcs) Delivery Date: 18.05.2026
3311 A SNR angular contact ball bearing
double row angular contact ball bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 55x120x49,2 mm, high-quality SNR product
3214 A SNR angular contact ball bearing
double row angular contact ball bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 70x125x39,7 mm, high-quality SNR product
NU 2313 C3 NTN cylindrical roller bearing
single row cylindrical roller bearing, open (without seals and shields), dimensions 65x140x48 mm, TOP quality NTN