NATR 50 LL/3AS NTN
support roller cam NATR 50 LL/3AS NTN
support roller cam, seals on both sides, dimensions 50x90x32 mm, TOP quality NTN
In stock (2 pcs)
Tomorrow when ordered until 09:00
Type rolling cam
Bore diameter 50 mm
Outside diameter 90 mm
Width - B (mm) 32 mm
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATR50LL/3AS
Basic dynamic load rating 53 kN
Basic static load rating 108 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 100 °C
Weight (Kg) 1,01
Product Description
NATR50LL/3AS NTN - TOP quality support roller cam, seals on both sides, dimensions 50x90x32 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATR 50 LL/3AS NTN support roller cam
Code: 10910030