NATV 10 LL/3AS NTN
support roller cam NATV 10 LL/3AS NTN
support roller cam, seals on both sides, dimensions 10x30x15 mm, TOP quality NTN
In stock (11 pcs)
Tomorrow when ordered until 09:00
Type rolling cam
Bore diameter 10 mm
Outside diameter 30 mm
Width - B (mm) 15 mm
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATV10LL/3AS
Basic dynamic load rating 12 kN
Basic static load rating 20,3 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 100 °C
Weight (Kg) 0,06
Product Description
NATV10LL/3AS NTN - TOP quality support roller cam, seals on both sides, dimensions 10x30x15 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATV 10 LL/3AS NTN support roller cam
Code: 10674438