NATV 30/3AS NTN
support roller cam NATV 30/3AS NTN
support roller cam with full number of needles, open (without seals and shields), dimensions 30x62x29 mm, TOP quality NTN
In stock (27 pcs)
Type rolling cam
Bore diameter 30 mm
Outside diameter 62 mm
Width - B (mm) 29 mm
Sealing Without
Bore type cylindrical
Radial internal clearance CN (normal)
Manufacturer code NATV30/3AS
Basic dynamic load rating 47,5 kN
Basic static load rating 115 kN
Minimum operating temperature -20 °C
Maximum operating temperature 120 °C
Weight (Kg) 0,51
Product Description
NATV30/3AS NTN - TOP quality support roller cam with full number of needles, open (without seals and shields), dimensions 30x62x29 mm.
Martin K.
100%
Martin J.
100%
  • +Sortiment
Miloslav B.
100%
Roman F.
100%
Štěpán K.
100%
Last viewed
NATV 30/3AS NTN support roller cam
Code: 10674448