Back
30226 U NTN
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | tapered roller bearing |
| Bore diameter | 130 mm |
| Outside diameter | 230 mm |
| Overall width - T (mm) | 43,75 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Manufacturer code | 30226U |
| Basic dynamic load rating | 415 kN |
| Basic static load rating | 505 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 7,15 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
30226U NTN - TOP quality single row tapered roller bearing, dimensions 130x230x43,75 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


