Back
51305 SKF
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SKF |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 25 mm |
| Outside diameter | 52 mm |
| Height - H (mm) | 18 mm |
| Manufacturer code | 51305 |
| Basic dynamic load rating | 34,5 kN |
| Basic static load rating | 60 kN |
| Weight (Kg) | 0,163 |
| Manufacturer | SKF |
Product Description
51305 SKF - TOP quality single direction thrust ball bearing, dimensions 25x52x18 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


