Back
V-Belt 13x1310 La – AVX13 – Rubena
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Profile | AVX 13 |
| Top width (B) | 13 mm |
| Height (H) | 10 mm |
| Outside length (La) | 1310 mm |
| Design | raw-edge |
| V-angle | 36 ° |
| Minimum pulley diameter | 63 mm |
| Weight (Kg) | 0,155 |
| Manufacturer | Rubena |
Product Description
Raw edge V-belt, AVX13 profile, width = 13 mm, outside length La = 1310 mm, automotive, manufacturer Rubena
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


