Back
HK 1015 SKF
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SKF |
| Type | needle roller bearing |
| Bore diameter | 10 mm |
| Outside diameter | 14 mm |
| Width - C (mm) | 15 mm |
| Sealing | Without |
| Manufacturer code | HK 1015 |
| Basic dynamic load rating | 6,6 kN |
| Basic static load rating | 9 kN |
| Weight (Kg) | 0,006 |
| Manufacturer | SKF |
Product Description
HK 1015 SKF - TOP quality radial needle roller bearing, dimensions 10x14x15 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


