Back
Radial shaft seal 25x52x7 GP Viton/VIAS
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Bore diameter | 25 mm |
| Outside diameter | 52 mm |
| Width - B (mm) | 7 mm |
| Material | VITON (FPM, FKM, fluorocarbon rubber) |
| Design | GP/WAS - single-lip - with dust lip |
| Weight (Kg) | 0,02 |
| Manufacturer | Neuveden |

Product Description
Radial shaft seal 25x52x7 GP Viton/VIAS, single-edged rotary shaft seal ring with dust lip, made of VITON material
Related Products
Latest e-shop reviews
J
Jiří K.
100%
17.05.2026
- +spolehlivost dodání
- nic
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání


