Back
22208 EA W33 C3 SNR
spherical roller bearing 22208 EA W33 C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 40x80x23 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Price without VAT
900,00 Kč
Price
1 089,00 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10051274
3413520081942
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 40 mm |
| Outside diameter | 80 mm |
| Width - B (mm) | 23 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22208EAW33C3 |
| Basic dynamic load rating | 116 kN |
| Basic static load rating | 105 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 0,544 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


