Back
22215 EA W33 C3 SNR
spherical roller bearing 22215 EA W33 C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 75x130x31 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 75 mm |
| Outside diameter | 130 mm |
| Width - B (mm) | 31 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22215EAW33C3 |
| Basic dynamic load rating | 244 kN |
| Basic static load rating | 249 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 1,7 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


