Back
22226 EAK W33 C3 SNR
spherical roller bearing 22226 EAK W33 C3 SNR
double row spherical roller bearing with inner tapered bore, open (without seals and shields), dimensions 130x230x64 mm, high-quality SNR product
In stock (1 pcs)
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 130 mm |
| Outside diameter | 230 mm |
| Width - B (mm) | 64 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | tapered |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 22226EAKW33C3 |
| Basic dynamic load rating | 808 kN |
| Basic static load rating | 898 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 10,716 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji
J
Jan K.
100%
28.11.2025
V pořádku
P
Petr T.
100%
21.08.2025
- +Rychlé vyřízení a odeslání
- +Bezproblémové jednání a komunikace
- +Kvalitní značkové produkty v nabídce
p
petr s.
100%
15.07.2025
vždy perfektní
R
Radek P.
100%
12.07.2025
- +Rychlé dodání
- Cena za dopravu by mohla být nižší, když máte zboží za 100 Kč


