Back
22311 EA W33 C4 SNR
spherical roller bearing 22311 EA W33 C4 SNR
double row spherical roller bearing with inner cylindrical bore, open (without seals and shields), dimensions 55x120x43 mm, high-quality SNR product
In stock (2 pcs)
Price without VAT
1 489,00 Kč
Price
1 801,69 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
10676056
3413520339432
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | spherical roller bearing |
| Bore diameter | 55 mm |
| Outside diameter | 120 mm |
| Width - B (mm) | 43 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C4 |
| Manufacturer code | 22311EAW33C4 |
| Basic dynamic load rating | 296 kN |
| Basic static load rating | 274 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Weight (Kg) | 2,27 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


