Back
6307 CM NTN
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | NTN |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 35 mm |
| Outside diameter | 80 mm |
| Width - B (mm) | 21 mm |
| Sealing | Without |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | CN (normal) |
| Manufacturer code | 6307CM |
| Basic dynamic load rating | 37 kN |
| Basic static load rating | 19,1 kN |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,46 |
| Manufacturer | NTN |
Product Description
6307CM NTN - TOP quality single row deep groove ball bearing, open (without seals and shields), dimensions 35x80x21 mm.
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


