Back
6210 EE C3 SNR
deep groove ball bearing 6210 EE C3 SNR
single row deep groove ball bearing with inner cylindrical bore, seals on both sides, dimensions 50x90x20 mm, high-quality SNR product
In stock (4 pcs)
Price without VAT
315,00 Kč
Price
381,15 Kč incl. VAT
Tomorrow when ordered until 09:00
11070094
3413521197598
Product Parameters
| Attribute | Value |
|---|---|
| Manufacturer / Brand | SNR |
| Type | ball bearing |
| Bore diameter | 50 mm |
| Outside diameter | 90 mm |
| Width - B (mm) | 20 mm |
| Sealing | EE - oboustranné pryží |
| Bore type | cylindrical |
| Radial internal clearance | C3 |
| Manufacturer code | 6210EEC3 |
| Basic dynamic load rating | 34,4 kN |
| Basic static load rating | 23,2 kN |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Maximum operating temperature | 120 °C |
| Weight (Kg) | 0,48 |
| Manufacturer | SNR |
Related Products
Latest e-shop reviews
M
Martin K.
100%
11.05.2026
- +Hlavně výběr,ceny,rychlost
- O žádné nevím zatím....
Mohu jen doporučit....
M
Martin J.
100%
06.05.2026
- +Sortiment
M
Miloslav B.
100%
16.04.2026
- +rychlost
R
Roman F.
100%
11.04.2026
Profesionální jednání, dobrá cena, rychlé dodání
Š
Štěpán K.
100%
21.03.2026
- +Velmi rychle odesláni a cena
- +Perfektně zabaleno
- +Nejlepší věna na trhu
Nakoupil jsem kapalinu do posilovače a byl jsem velmi příjemně překvapen cenou a rychlosti odeslání, doporučuji


